środa, 8 czerwca 2011

17 maja 2011

Sprawozdanie z posiedzenia Rady Programowej ds. Przygotowań m.st. Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku w dniu 17 maja 2011.

W posiedzeniu udział wzięli:
Sebastian Cichocki, Bogna Świątkowska, Tadeusz Wielecki, Marek Ostrowski, Robert Przepiórski, Jarosław Trybuś, Jakub Szczęsny, Beata Stasińska, Kasia Szustow

Goście: Ewa Czeszejko-Sochacka, Wirginia Korzeń, Karolina Malczyk, Andrzej Matusiak (dyrektor Stołecznej Estrady), Grzegorz Piątek, Marek Piwowarski, Marcin Przewoźniak, Maciek Żakowski


1.
Pierwszym tematem spotkania była ocena składania aplikacji w dniu 12.05.2011 w MKiDN. Rada oceniła przebieg wydarzenia pozytywnie, zważywszy na zarekomendowaną konieczność zmian w scenariuszu ujawnionego Radzie 2 dni przed złożeniem aplikacji. Poddała krytyce jednak fakt, że na uroczystości zabrakło fotografa, a informacja została umieszczona na www zbyt późno. Strona internetowa pozostaje najważniejszym i najszybszym środkiem komunikacji i bez względu na wszelkie trudności i przeszkody powinna być systematycznie aktualizowana, a do tej pory nie jest.

2.
Kwestię usprawnienia pracy Biura ESK, a zwłaszcza pracownika odpowiedzialnego za komunikację i organizację pracy wolontariuszy, podjęła się rozwiązać Pani Pełnomocnik.

3.
Powraca sprawa relacji PRK 2020-ESK i potrzeba pojawiania się informacji o ESK w dyskusjach oraz materiałach PRK (również w przypadku nieotrzymania tytułu ESK przez Warszawę i opcji wykorzystania projektów przygotowanych wcześniej w ramach konkursu). PRK i ESK mogą wiele działań prowadzić wspólnie.

4.
Rada położyła nacisk na konieczność wzmożenia działań informacyjnych względem radnych, by byli świadomi czym jest walka o tytuł ESK, jakie ma to znaczenie dla miasta i wspierali wysiłki Biura i Dyrektora Artystycznego.

5.
Pierwszy gość zaproszony na posiedzenie Rady - dyrektor Stołecznej Estrady - pan Andrzej Matusiak, przedstawił formy współpracy z Biurem ESK i poinformował o planowanych wydarzeniach w dniu konkursowym 21 czerwca. Wstępem do tego są Wianki w dniu 25 maja. Wszystkie działania promocyjne wokół ESK konkurują jednak z prezydencją, która ma znacznie większy budżet. Dyrektor Matusiak zwrócił uwagę na brak w mieście hali widowiskowej na 15 tysięcy osób i nowoczesnego centrum kongresowego. W przyszłości Estrada, która przygotowuje około 250 imprez rocznie może stać sie poważnym partnerem ESK.
Do tej pory Estrada pomogła przeprowadzić badania nad uczestnictwem w kulturze, którymi można się posłużyć w trakcie prezentacji 21 czerwca, a w przypadku wygranej – w późniejszych działaniach.

6.
Drugim gościem był Marek Piwowarski, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds Zagospodarowania Brzegów Wisły, który na prośbę Rady dokonał prezentacji głównych projektów swojego programu. Najważniejsze z nich to: Wisła w Budowie, święto Saskiej Kępy i szereg projektów inwestycyjnych. 21-22 maja odbędzie się 4 edycja Święta Wisły. Wszystkim tym programom może towarzyszyć wspólna promocja Wisły i ESK, zgodnie z jednym z celów Biura i Dyrektora Artystycznego, by ożywiać brzegi Wisły, zbliżać miasto i ludzi do rzeki i traktować Wisłę jako łącznik Polski szybciej sie rozwijającej i tej wolniej się rozwijającej, ale też Europy rozwiniętej i tej rozwijającej się.

7.
Wkrótce zaczyna się najważniejszy rozdział kampanii promocyjnej Warszawy jako kandydata na ESK. Rada zaleca zintegrowanie wszelkich kalendarzy związanych ze staraniami ESK oficjalnie organizowanymi przez miasto. Omówione zostały kolejne punkty kampanii od akcji outdoorowych, przez ulotki informacyjne rozdawane poprzez WOMy, kwadrans w kanale kulturalnym TV po ekrany poautoryzacyjne w bankomatach i naklejki.

8.
Najważniejszym tematem była prezentacja Warszawy przed komisją konkursową 21 czerwca. Harmonogram wizyty komisji konkursowej , jak i działania promocyjne z tym związane, objęte są w tej fazie przygotowań embargiem informacyjnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz