piątek, 1 kwietnia 2011

485/2011



Informacja numer 1 to wiadomość o powołaniu Rady Programowej do spraw przygotowań m.st. Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku oficjalnym zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy. Zarządzenie ma numer 485/2011, zostało podpisane 31.03.2011, a przeczytać można je >>>TU.
Regulamin Rady, czyli zasady na jakich działamy, jest załącznikiem do tego zarządzenia, a brzmi tak:

Regulamin Rady Programowej do spraw przygotowań m.st. Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku

§ 1. Ilekroć w postanowieniach niniejszego Regulaminu jest mowa o:
1)    Radzie Programowej - należy przez to rozumieć Radę Programową do spraw przygotowań m. st. Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku;
2)    Pełnomocniku - należy przez to rozumieć Pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy do spraw przygotowań m.st. Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku;
3)    Kierowniku Artystycznym - należy przez to rozumieć Kierownika Artystycznego do spraw przygotowań m.st. Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku;
4)    Konsorcjum – należy przez to rozumieć Konsorcjum „Warszawa Europejska Stolica Kultury”, powołane jako organizacja zarządcza, której celem jest realizacja działań zmierzających do zdobycia przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku oraz do przeprowadzenia obchodów związanych z uzyskaniem tego tytułu.

§ 2. 1. Kadencja członka Rady Programowej trwa trzy lata.
2.    Członek Rady Programowej wykonuje swoje zadania osobiście.
3.    Członek Rady Programowej może zostać odwołany przed końcem kadencji w przypadku:
1)    opuszczenia połowy posiedzeń Rady Programowej w kolejnych trzech miesiącach;
2)    na wniosek pozostałych członków Rady Programowej, z przyczyn innych niż określona w pkt 1.

§ 3. 1. Pełnomocnik zwołuje i otwiera pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Programowej i przewodniczy mu do chwili wyboru Przewodniczącego.
2.    Rada Programowa wybiera spośród swego grona Przewodniczącego i dwóch jego zastępców.
3.    Do wyboru Przewodniczącego i jego zastępców wymagana jest zwykła większość głosów w obecności, co najmniej połowy członków Rady Programowej.
4.    Kadencja Przewodniczącego i jego zastępców trwa trzy lata.
5.    W przypadku nie uzyskania przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, kadencja Przewodniczącego i jego zastępców wygasa z dniem rozwiązania Rady Programowej.
6.    Przewodniczący i jego zastępcy mogą zostać odwołani z funkcji przed upływem kadencji na wniosek 2/3 składu Rady Programowej.
7.    Odwołanie następuje bezwzględną większością głosów w głosowaniu tajnym.

§  4. 1. Posiedzenia Rady Programowej odbywają się nie rzadziej niż raz w miesiącu.
2.    Posiedzenia Rady Programowej zwołuje Przewodniczący, zgodnie z przyjętym przez Radę Programową planem albo na wniosek Pełnomocnika.
3.    Członkowie Rady Programowej powinni być powiadomieni o planowanym posiedzeniu i porządku obrad, co najmniej 7 dni przez jego terminem; wraz z zawiadomieniem należy doręczyć materiały niezbędne do podejmowania uchwał.
4.    Z ważnych przyczyn Przewodniczący może skrócić termin powiadomienia o planowanym posiedzeniu, określony w ust. 3.
5.    Dla ważności uchwał Rady Programowej wymagane jest zawiadomienie o posiedzeniu Rady Programowej wszystkich jej członków.
6.    Aby posiedzenie Rady Programowej mogło się odbyć wymagana jest obecność, co najmniej połowy członków Rady Programowej.

§ 5  1. Rada sprawuje funkcję opiniodawczo-doradczą w sprawach programowych dotyczących Europejskiej Stolicy Kultury w  2016.
2.    Do kompetencji Rady należy:
a)    pełnienie roli opiniodawczo-doradczej dla Pełnomocnika,
b)    wspieranie merytoryczne Pełnomocnika w działaniach podejmowanych na rzecz zwycięstwa m. st. Warszawy w konkursie Europejska Stolica Kultury w 2016
c)    współtworzenie budowanej i przyjętej przez Pełnomocnika i Kierownika Artystycznego strategii działań oraz programu artystycznego i kulturalnego na lata 2011-2016 oraz na rok 2016,
d)    inicjowanie pomysłów i kierunków działań artystycznych i przedstawianie ich Pełnomocnikowi do ewentualnego włączenia ich w program startu Warszawy w konkursie Europejska Stolica Kultury w  2016,
e)    reprezentowanie przed Pełnomocnikiem stanowiska środowisk artystycznych, kulturalnych i społecznych, które Członkowie Rady reprezentują.


§ 6. 1. Przewodniczący kieruje pracami Rady Programowej oraz reprezentuje ją na zewnątrz.
2.    W razie nieobecności Przewodniczącego obrady prowadzi wyznaczony przez niego zastępca lub inna osoba.
3.    W posiedzeniach Rady Programowej mogą brać udział, za zgodą Przewodniczącego i bez prawa głosu:
1)    Pełnomocnik;
2)    Kierownik Artystyczny programu Warszawa Europejska Stolica Kultury;
3)    przedstawiciele Konsorcjum;
4)    inne osoby.

§ 7. 1. Rada Programowa wyraża swoje stanowiska, w tym oświadczenia i opinie, w formie uchwał.
2.    Rada Programowa podejmuje uchwały w głosowaniu jawnym, z zastrzeżeniem § 3 ust. 7.
3.    Przewodniczący może zarządzić przeprowadzenie głosowania tajnego na wniosek przynajmniej jednego członka Rady Programowej.
4.    Uchwały Rady Programowej zapadają zwykłą większością głosów w obecności, co najmniej połowy jej składu, z zastrzeżeniem § 3 ust. 7.
5.    Przewodniczący umożliwia członkom Rady Programowej prezentację stanowisk w sprawach będących przedmiotem prac Rady Programowej w ustalonym przez niego porządku.
6.    Uchwały Rady Programowej podpisuje Przewodniczący.
7.    Uchwały Rady Programowej doręcza się Pełnomocnikowi.
8.    Uchwały Rady Programowej wyrażające opinie i oświadczenia doręcza się Pełnomocnikowi i Konsorcjum.
9.    Doręczenie następuje w terminie 7 dni od dnia podjęcia uchwały.

§ 8. 1. Z przebiegu posiedzenia Rady Programowej sporządza się protokół.
2.    Protokół podpisuje Przewodniczący.

§ 9 1. Członkom Rady przysługuje wynagrodzenie za udział w pracach Rady na zasadach określonych odrębnym zarządzeniem Prezydenta m. st. Warszawy.
2. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 przysługuje za obecność na posiedzeniach Rady.
3. Członkowie Rady, będący pracownikami Urzędu m.st. Warszawy, nie pobierają wynagrodzenia, o którym mowa w ust.1.

§ 10. Rada Programowa może zwracać się do Pełnomocnika oraz do Konsorcjum o udzielenie wyjaśnień i przekazanie informacji we wszystkich sprawach dotyczących przygotowań m.st. Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. 

Pozdrawiamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz